Kodi od verze 18 nově nabídne plnou 64-bit verzi aplikace. Ve verzi 64-bit bude dostupná na všech platformách jež 64-bit podporují.

Na co se tak dlouho čekalo?

Od roku 2012 se uživatelé ptali na verzi 64-bit, během let se však nenašel žádný důkaz k tomu, aby bylo nutné na 64-bit přejít. Mezitím platformy jako Linux, OSX a Android dostali 64-bitové verze. Za poslední dva roky se objevilo jen pár výhod, nové vycházející video formáty, zvýšená podpora vývoje FFmpeg, jež je v jádru audio a video přehrávače Kodi. Proč teda s verzí 64-bit otálet? Odpověď na otázku se zdá být komplikovaná a souvisí s náročností kódu samotné aplikace a dostupných externích knihoven.

Nezbytná práce

Od počátků z dob XBOX existují zbytky kódu, který není potřebný na ostatních platofrmách. Kód byl roztříštěn do malých kousků a poskládán zpět. Postupné vyčištění a sestavení jádra kódu umožnilo mít 64-bit verzi.

Externí knihovny, které KODI využívá, nebyly v 64-bit verzi dostupné, a tak se tým Kodi musel postarat o jejich aktualizaci a pomalu, ale jistě se podařilo naportovat již 31 knihoven, díky tomuto je KODI téměř připraveno. Stále ještě chybí pár balíků a addonů, ty by ale měly být brzo připraveny.

Aby jste mohli začít 64-bit verzi Kodi používat, stačí stáhnout installer a nainstalovat na současnou verzi ve vašem systému

A co UWP?

Na UWP verzi schopné běžet na XBOX One se stále pracuje. Kodi 64-bit je velkým krokem naproti UWP verzi, protože zahrnuje stejné externí knihovny. Nicméně je třeba odstranit více než 800 volání funkcí, které nejsou povoleny nebo jsou nedostupné, k tomu však je nejprve zapotřebí funkční aplikace.

Jakub Strmeň

Jakub Strmeň

Spoluzakladatel a šéfredaktor, překladatel a miluje počítačové hry :-)

 • Komentáře nenalezeny
Powered by Komento

Reklama

Volny prostor

Naše projekty

 • Sledujte náš youtube kanál

  Přihlášení

  G+ Stránka

   

  G+ Podpora

   

  Kdo je připojen

  Právě přítomno: 55 hostů a žádný člen

  Podpora

  Email: podpora@centerko.cz

  Poslední komentáře

  Maceček Richard - Komentováno na Dnes bylo představeno nové Ras... v Joomla Article
  Skvělé, už to máme objednáno. Určitě to otestujeme :-)

  Android

  Windows

  Mac OS

  Linux