Kodi od verze 18 nově nabídne plnou 64-bit verzi aplikace. Ve verzi 64-bit bude dostupná na všech platformách jež 64-bit podporují.

Na co se tak dlouho čekalo?

Od roku 2012 se uživatelé ptali na verzi 64-bit, během let se však nenašel žádný důkaz k tomu, aby bylo nutné na 64-bit přejít. Mezitím platformy jako Linux, OSX a Android dostali 64-bitové verze. Za poslední dva roky se objevilo jen pár výhod, nové vycházející video formáty, zvýšená podpora vývoje FFmpeg, jež je v jádru audio a video přehrávače Kodi. Proč teda s verzí 64-bit otálet? Odpověď na otázku se zdá být komplikovaná a souvisí s náročností kódu samotné aplikace a dostupných externích knihoven.

Nezbytná práce

Od počátků z dob XBOX existují zbytky kódu, který není potřebný na ostatních platofrmách. Kód byl roztříštěn do malých kousků a poskládán zpět. Postupné vyčištění a sestavení jádra kódu umožnilo mít 64-bit verzi.

Externí knihovny, které KODI využívá, nebyly v 64-bit verzi dostupné, a tak se tým Kodi musel postarat o jejich aktualizaci a pomalu, ale jistě se podařilo naportovat již 31 knihoven, díky tomuto je KODI téměř připraveno. Stále ještě chybí pár balíků a addonů, ty by ale měly být brzo připraveny.

Aby jste mohli začít 64-bit verzi Kodi používat, stačí stáhnout installer a nainstalovat na současnou verzi ve vašem systému

A co UWP?

Na UWP verzi schopné běžet na XBOX One se stále pracuje. Kodi 64-bit je velkým krokem naproti UWP verzi, protože zahrnuje stejné externí knihovny. Nicméně je třeba odstranit více než 800 volání funkcí, které nejsou povoleny nebo jsou nedostupné, k tomu však je nejprve zapotřebí funkční aplikace.

Jakub Strmeň

Jakub Strmeň

Spoluzakladatel a šéfredaktor, překladatel a miluje počítačové hry :-)

 • Komentáře nenalezeny
Powered by Komento

Reklama

Naše projekty

 • Sledujte náš youtube kanál

  Přihlášení

  Android

  Recenze: BubbleUPnP

  Po testoch diaľkových ovládačov pre Kodi si predstavíme zaujímavú aplikáciu BubbleUPnP for DLNA / Chromecast. Aplikácia je výnimočná tým, že je určená nielen na ovládanie Kodi, ale slúži hlavne ako univerzálny prehrávač a streamovač z rôznych UPnP / DLNA zdrojov.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Windows

  [UPDATE] Aplikácie z Windows store: 1. mrRemote

  Po úvodnom článku o aplikáciách na diaľkové ovládanie z Windows store vám prinášame recenziu aplikácie mrRemote.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Mac OS

  KODI na OS X

  Z KODI se stal nejuniverzálnější systém pro přehrávání videí, hudby a fotografií. Každý si může stáhnout a nainstalovat KODI na Windows, Linux a OS X, jedná se totiž o free open-source aplikaci.

  Maceček Richard

  Maceček Richard Google Plus

  Zakladatel a tvůrce centerko.cz, šéfredaktor, miluje "Inteligentní" chytré domácnosti.

  Linux

  TELEGRAM

  Dnes se podíváme na mou oblíbenou komunikační službu TELEGRAM, a to konkrétně na OS Ubuntu-Mate 16.06 LTS.