Vytisknout
Kategorie: Windows
Zobrazení: 5489

Návod je zaměřen na běžné uživatele, kteří nemají žádné předchozí zkušenosti s instalací KODI, článek by měl pomoci všem začínajícím uživatelům nainstalovat mediální přehrávač KODI. Od čtenáře se očekává pouze zvládnutí rutinních úkonů (kopírování souborů, stahování souborů).

 

1) Stáhneme si instalační soubor z naších stránek (tady) a vybereme si Operační Systém, (dále jen OS) na kterém chceme XBMC instalovat, v našem případě Windows.

2) Spustíme instalaci dvojitým poklikáním na ikonu staženého instalačního balíku KODI, nebo na ni klikneme pravým tl. myši a klikneme na otevřít. (Pokud máte ve Windows zapnuto Řízení uživatelských účtů, vyskočí na Vás hláška, zdali chcete povolit danému programu *.exe změny v počítači, klikneme na "Ano", případně zadáme jméno a heslo administrátorského učtu daného PC).

3) Přivítá nás průvodce instalací. Klikneme na tl. "Next" [Další].

obr setup1

4) Přečteme si podmínky užívání a v případě, že souhlasíme pokračujeme tl. "I Agree" [Souhlasím].

setup2

5) Nyní máme možnost si vybrat jaké součásti si přejeme nainstalovat, pro méně zkušené uživatele doporučuju nechat nastavení v nabídce "Select the type of install:" [Typ instalace:] na "Full" [Úplná], pro pokračování stiskneme tl. "Next".

setup3

6) Nyní si vybereme cestu, složku, kam chceme program XBMC nainstalovat. Pro méně zkušené uživatele bych opět doporučil nechat původní nastavení. Čili C:\Program Files (x86)\XBMC (Jelikož mám 64-bitový OS a instaluji 32-bitovou verzi programu XBMC, nainstaluje se mi do složky "Program Files (x86)", kdybych instaloval 64-bitovou verzi XBMC složka by byla jen "Program Files"). V instalaci pokračujeme tl. "Next".

setup4

7) Jako poslední krok před instalací si máme zvolit název složky, ve které se nám vytvoří zástupce pro spustění programu XBMC v nabídce Start. Té bych nechal původní název XBMC, případně že nechceme v nabídce start složku se zástupcem můžeme zaškrtnou volbu "Do not create shortcuts" [Nevytvářet zástupce].

setup5

8) Nyní se nám program XBMC nainstaluje do počítače, tlačítkem "Show Details" [zobrazit Detaily] si můžeme zobrazit více informací o průběhu, jaké soubory a kam se instalují.

9) Instalaci dokončíme kliknutím na tl. "Finish" [Dokončit], pokud máme zájem, můžeme si XBMC po instalaci rovnou spustit zaškrtnutím "Run XBMC" [Spustit XBMC].

setup6

Jakub Strmeň

Jakub Strmeň

Spoluzakladatel a šéfredaktor, překladatel a miluje počítačové hry :-)

  • Komentáře nenalezeny
Powered by Komento