Soubory NFO mohou být použity k poskytnutí dat pro video soubor v Kodi nebo ovlivnění chování hledání scraperu. Jsou užitečné v případě, že informace stažené z webových stránek neodpovídají video souboru nebo data pro daný soubor neexistují.

V okamžiku skenování, ve výchozím nastavení, pokud složka médií obsahuje správně nazvaný *.nfo soubor, Kodi načte *.nfo soubor a pokusí se buďto, v případě že soubor obsahuje XML data, získat meta-data přímo ze souboru, nebo analyzuje data pro přímý URL odkaz na scraper. Toto umožnuje Kodi přeskočit normální vyhledávací procedury; je to užitečné pokud informace o souboru nejsou dostupné na stránkách scraperu nebo kriteria pro shodu souboru pro daný soubor selžou.

Po tom co jsou NFO soubory nasnímané do knihovny, NFO soubor se už nadále nepoužívá a slouží jen jako záloha. Pokud provedete změny v NFO souboru, musíte obnovit vstup pro danou knihovnu aby se změny projevily v Kodi.

Kodi také obsahuje Local-NFO-only (pouze místní NFO) mód, pro případ, kdy potřebujete přidat video do knihovny. Tento mód je zapotřebí jen tehdy pokud chcete zabránit online vyhledávání pro videa, které postrádají NFO soubory.


Získání NFO souboru

1 Vytvoření .NFO souboru
- doporučuje se mít NFO soubory jen tam kde je to potřeba
- vytvořte textový soubor v textovém editoru (e.g. notepad) s totožným názvem jako název video souboru (pokud josu všechna videa v jednom adresáři, v případě, že každé video má svoji složku, umístěte .nfo soubor zde a na názvu nezáleží). Přípona musí být .nfo (e.g. Alien_English.DTS.1080p.x264.nfo)

2 Export .NFO souboru
- nejdříve musíte mít všechna videa nasnímané v knihovně
- potom potřebujete exportovat vaši knihovnu jako sérii samostatných .NFO souborů. Jděte do Nastavení > Video > Knihovna a vyberte exportovat knihovnu. Ujistěte se že vyberete možnost pro samostatné soubory. Vytvoří se hrstka .NFO souborů, jeden pro každý video soubor a budou vloženy do adresářů kde jsou filmy uloženy.
- jakmile máte soubory .NFO, bude zapotřebí je otevří pro všechny série videí a přidat k nim nějaké info

Jakub Strmeň

Jakub Strmeň

Spoluzakladatel a šéfredaktor, překladatel a miluje počítačové hry :-)

 • Komentáře nenalezeny
Powered by Komento

Reklama

Naše projekty

 • Sledujte náš youtube kanál

  Přihlášení

  Kdo je připojen

  Právě přítomno: 123 hostů a žádný člen

  Podpora

  Email: podpora@centerko.cz

  Android

  Recenze: BubbleUPnP

  Po testoch diaľkových ovládačov pre Kodi si predstavíme zaujímavú aplikáciu BubbleUPnP for DLNA / Chromecast. Aplikácia je výnimočná tým, že je určená nielen na ovládanie Kodi, ale slúži hlavne ako univerzálny prehrávač a streamovač z rôznych UPnP / DLNA zdrojov.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Windows

  [UPDATE] Aplikácie z Windows store: 1. mrRemote

  Po úvodnom článku o aplikáciách na diaľkové ovládanie z Windows store vám prinášame recenziu aplikácie mrRemote.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Mac OS

  KODI na OS X

  Z KODI se stal nejuniverzálnější systém pro přehrávání videí, hudby a fotografií. Každý si může stáhnout a nainstalovat KODI na Windows, Linux a OS X, jedná se totiž o free open-source aplikaci.

  Maceček Richard

  Maceček Richard Google Plus

  Zakladatel a tvůrce centerko.cz, šéfredaktor, miluje "Inteligentní" chytré domácnosti.

  Linux

  TELEGRAM

  Dnes se podíváme na mou oblíbenou komunikační službu TELEGRAM, a to konkrétně na OS Ubuntu-Mate 16.06 LTS.