KODI je oceňovaný, zdarma a volně přístupný program, které se dříve jmenovalo XBMC.
Od verze 14 se o jmenuje „Kodi“.

KODI je mediální přehrávač a zdroj zábavy, který může být nainstalován na Linux, OSX, Windows a Android systémech. Disponuje uživatelským rozhraním pro snadné používání s televizory a dákovými ovladači. Umožnuje přehrávání a prohlížení vězšiny videí, hudby, podkresů a jiných digitálních souborů z místního a síťového uložiště nebo Internetu.

Angličtiny znalý uživatelé mohou najít další informace na oficialních stránkách.

Historie

XBMC vznikl v roce 2002 jako XBox Media Center, odtud zkratka XBMC. Původně totiž běžel na prvním Xboxu Microsoftu. Později se z XBMC stal mediální "univerzální" systém, který může být nainstalován na Linux, OSX, Windows a Android, OSX, běží i na počítačích Raspberry Pi.

KODI


HUDBA

KODI dokáže přehrát všechnu Vaši hudbu včetně *.mp3, *.flac, *.wav a *.wma formátů. Má intuitivní rozložení, umožňuje značení a má chytrý play list pro absolutní kontrolu vaši hudební sbírky.


FILMY

KODI přehrává také video. Podporuje všechny hlavní video formáty včetně streamovaných online médií. KODI zvládne vkládání, procházení a přehrávání Vašich filmových kolekcí bez potíží.


TV pořady

knihovna TV pořadů podporuje prohlížení jednotlivých epizod a sérií s plakáty nebo transparenty. Zobrazuje značky "zhlédnuto", popisky pořadu a herců. Ideální pro udržení přehledu o Vašem postupu.


OBRÁZKY

Vkládání obrázků a procházení v různých náhledech, pouštění prezentací, řazení nebo filtrování. Vše za pomocí Vašeho dálkového ovládání.


PVR

KODI Vám umožňuje sledovat a nahrávat živé TV přenosy, to vše pomocí grafického uživatelského rozhraní. Pracuje s množstvím populárních serverů jako MediaPortal, MythTV, NextPVR, Tvheadend a další.


Zásuvné modely (doplňky)

Skutečná síla KODI přichází z velkého výběru uživateli vztvořených modulů, které jsou dostupné z repozitářů. Zde jsou moduly pro populární webové služby, aplikace a skripty.


Webové rozhraní

Manipulace s KODI prostřednictvím vzdáleného rozhraní JSON-RPC poskytuje spoustu možností pro dálkové ovládání, webové prohlížeče a nástroje třetích stran přinést KODI na další uroveň


UPnP

S UPnP compatibilitou můžete streamovat a přehrávat z jedné instance KODI do druhé a jakéhokoliv UPnP kompatibilního zařízení u vás doma.


Ovládače

S podporou tisícovky dálkových ovládání, CEC-kompatibilních TV, nebo jedním z nových Smartphonů a Tablet aplikací KODI dovoluje ovládat vaše média jak chcete.

Reklama

Naše projekty

 • Sledujte náš youtube kanál

  Přihlášení

  Kdo je připojen

  Právě přítomno: 457 hostů a žádný člen

  Podpora

  Email: podpora@centerko.cz

  Android

  Recenze: BubbleUPnP

  Po testoch diaľkových ovládačov pre Kodi si predstavíme zaujímavú aplikáciu BubbleUPnP for DLNA / Chromecast. Aplikácia je výnimočná tým, že je určená nielen na ovládanie Kodi, ale slúži hlavne ako univerzálny prehrávač a streamovač z rôznych UPnP / DLNA zdrojov.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Windows

  [UPDATE] Aplikácie z Windows store: 1. mrRemote

  Po úvodnom článku o aplikáciách na diaľkové ovládanie z Windows store vám prinášame recenziu aplikácie mrRemote.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Mac OS

  KODI na OS X

  Z KODI se stal nejuniverzálnější systém pro přehrávání videí, hudby a fotografií. Každý si může stáhnout a nainstalovat KODI na Windows, Linux a OS X, jedná se totiž o free open-source aplikaci.

  Maceček Richard

  Maceček Richard Google Plus

  Zakladatel a tvůrce centerko.cz, šéfredaktor, miluje "Inteligentní" chytré domácnosti.

  Linux

  TELEGRAM

  Dnes se podíváme na mou oblíbenou komunikační službu TELEGRAM, a to konkrétně na OS Ubuntu-Mate 16.06 LTS.