Jsme Česká a Slovenská komunita, jsme podpora pro KODI. Na tomto webu se snažíme přinášet aktuální informace ohledně výborného programu KODI (dříve známé jako XBMC). Radíme lidem, jak KODI používat co nejefektivněji a poskytujeme pomoc novým uživatelům. Náš web se také zaměřuje na výpočetní techniku.

Z počátku jsme jen pomáhali - radili lidem na fórech a ruzných webech, pak jsme začali radit na socialních sítích, první socialní síť, kde náš kolega áR Pí (MystiX) vytvořil skupinu na G+. Později jsme si řekli, že si vytvoříme blog, kde budeme přispívat, to jsme časem i udelali a nakonec se rozhodli, že vytvoříme web.

Na G+ bylo ze začátku jen pár desítek lidí, začali jsme s kolegou áR Pí (MystiX) spolupracovat a odpovídat lidem, snažili jsme se na ruzných diskuzních fórech propagovat naší G+ komunitu, naše skupina stále rostla, nejdříve prvních 100 uživatelů, později jsme dosáhli první tisícovky lidí. Zjistili jsme, že některé otázky se opakují a nestíháme odpovídat na veškeré dotazy, tak jsme se rozhodli, že nebude stačit jen jednoduchý blog a začali vyvýjet web, který jsme během vývoje nekolikrát předělali, zjistili jsme, že nás to baví a chceme mnohem více, než jen jednoduché návody a psát o KODI.

Vývoj webu trval asi 2 roky, to kvůli různým komplikacím, zprvu jsme chtěli jednoduchý web-blog, pak jsme časem zjistili, že sami máme větší nároky, tak jsme začali uvažovat o tom, co vlastně chceme. Kontaktovali jsme xbmc.org a začali s nimi komunikovat. Během toho jsme zjistili, že to není tak jednoduché, když chceme dělat podporu, je třeba dodržet nekterá pravidla. Po roce, když jsme měli jasnou představu a věděli co chceme a pustili se do vytváření webu, tak xbmc.org změnilo svůj název na KODI. Tato změna se dotkla i nás, změna názvu znamenala změnu domény a dalši problémy. Možná moc lidí netuší, ale použití slova KODI je chráněno autorským právem a bez povolení se například nesmí použít v názvu domény a logo je možné použít pouze v nezměněné podobě. To vše zapříčinilo, že jsme museli změnit naši starou doménu, navrhnout nové logo, změnit design webu atp. Pro tento důvod se náš web jmenuje centerko.cz.

Samozřejmě mít web neznamená nic, potřebujete mít na webu obsah, potřebujete redaktory, lidi, kteří budou ochotni spolupracovat a psát články. Kodi je moderní, mulitmediální systém, který se využivá na ruzných operačních systémech a zařízeních, proto je nutné mít více lidí v ruzných kategoriích, kteří píší články pro náš web. Časem zjístíte, že i redakoři mají své požadavky a proto, aby jsme i jim umožnili psát články jednoduše, vkládat obrázky do galerií a vše potřebné k tomu, obecně, aby se jim tvořily články pohodlně, potřebujete přizpůsobit redakční systém.

Dá to spoustu času, všichni to děláme ve volném čase, z vlastní vůle a zadarmo, děláme to proto, že nás to baví a hlavně chceme pomoci lidem. Jsme největšími fandy a "odborníky" na KODI.

Při tvorbě webu vznikly další mini projekty a připravujeme další.

 

 

 

Reklama

Naše projekty

 • Sledujte náš youtube kanál

  Přihlášení

  Kdo je připojen

  Právě přítomno: 22 hostů a žádný člen

  Podpora

  Email: podpora@centerko.cz

  Android

  Recenze: BubbleUPnP

  Po testoch diaľkových ovládačov pre Kodi si predstavíme zaujímavú aplikáciu BubbleUPnP for DLNA / Chromecast. Aplikácia je výnimočná tým, že je určená nielen na ovládanie Kodi, ale slúži hlavne ako univerzálny prehrávač a streamovač z rôznych UPnP / DLNA zdrojov.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Windows

  [UPDATE] Aplikácie z Windows store: 1. mrRemote

  Po úvodnom článku o aplikáciách na diaľkové ovládanie z Windows store vám prinášame recenziu aplikácie mrRemote.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Mac OS

  KODI na OS X

  Z KODI se stal nejuniverzálnější systém pro přehrávání videí, hudby a fotografií. Každý si může stáhnout a nainstalovat KODI na Windows, Linux a OS X, jedná se totiž o free open-source aplikaci.

  Maceček Richard

  Maceček Richard Google Plus

  Zakladatel a tvůrce centerko.cz, šéfredaktor, miluje "Inteligentní" chytré domácnosti.

  Linux

  TELEGRAM

  Dnes se podíváme na mou oblíbenou komunikační službu TELEGRAM, a to konkrétně na OS Ubuntu-Mate 16.06 LTS.