Před dávným časem, kdy jsme Kodi znali ještě jako XBMC byl vytvořen nový skin, bylo to 21. listopadu 2009, kdy došlě ke změně z PM3.HD na Confluence. Spoustu let plnil úlohu základního skinu na čerstvých instalacích Kodi a mnoho uživatelů nevyzkoušelo žádný jiný dostupný.

Během svého času Confluence dostal spoustu malých úprav včetně velké změny, kdy jsme přešli z vertikálního na horizontální hlavní menu.

8. březen značí další milník na dráze Kodi, jež oznamuje vydání dvou nových základních skinů. Prví je nazývaný Estuary, který uvidí většina uživatelů na svých zařízeních. Druhý se nazývá Estouchy, který je určen pro uživatele zařízení dotykových.

Poděkování za nový vzhled patří vývojářům Phil65, Piers a ronie.

Estuary

Nabídne novou domovskou obrazovku, která vás provede všemi dostupnými sekcemi. Vše je postaveno na nových funkcích, které dávají nové možnosti také pro tvůrce skinů. Nově byly přidány prvky pro videa jako nedávno přidané, rozkoukané a náhodné. Pro hudbu je to pak nedávno přehrané, přidané, náhodné, nehrané a nejhranější. Dokonce i Live TV má kanál nejoblíbenějších prvků.

Addony se nyní zobrazují pro každý mediální typ seřazeny od naposledy použitého, přímo na domovské obrazovce. Horní panel poskytne pár užitečných zkratek.

Knihovny a další
Při vstupu do knihovny si všimnete, že i zde došlo na pár úprav. Vývojáři se snažili zachovat funkčnost a informace v rovnováze a určitě odvedly dobrou práci.

Motivy a barvy
Jako bonus byly přidány motivy a barevná schémata pro úpravu vzhledu. Přesto, že se nejedná o úplně novou vlastnost, v základním skinu to nebylo nikdy použito, až nyní. Níže je pár příkladů dostupných motivů. Po změně na určitý motiv je dále možné změnit určité zvýraznění změnou barvy v nastavení motivu.

Estouchy

Vytvořit funkční a dobře vypadjící skin pro malé obrazovky dotykových zařízení je náročné, nicméně Estouchy dosáhl zlatého středu.

Zřejmě si povšimnete, že Estouchy nedisponuje všemi vlastnostmi Estuary, důvodem je malá obrazovka a né všechny prvky se na ni vejdou tak, aby zůstala zachována použitelnost.

Video návody (originál)

Estuary ukázka

Estuary návod (22 minut)

Estouchy návod

Július Antal

Július Antal

Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

 • Komentáře nenalezeny
Powered by Komento

Reklama

Naše projekty

 • Sledujte náš youtube kanál

  Přihlášení

  Kdo je připojen

  Právě přítomno: 7 hostů a žádný člen

  Podpora

  Email: podpora@centerko.cz

  Poslední komentáře

  Maceček Richard - Komentováno na Dnes bylo představeno nové Ras... v Joomla Article
  Skvělé, už to máme objednáno. Určitě to otestujeme :-)

  Android

  Recenze: BubbleUPnP

  Po testoch diaľkových ovládačov pre Kodi si predstavíme zaujímavú aplikáciu BubbleUPnP for DLNA / Chromecast. Aplikácia je výnimočná tým, že je určená nielen na ovládanie Kodi, ale slúži hlavne ako univerzálny prehrávač a streamovač z rôznych UPnP / DLNA zdrojov.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Windows

  [UPDATE] Aplikácie z Windows store: 1. mrRemote

  Po úvodnom článku o aplikáciách na diaľkové ovládanie z Windows store vám prinášame recenziu aplikácie mrRemote.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Mac OS

  KODI na OS X

  Z KODI se stal nejuniverzálnější systém pro přehrávání videí, hudby a fotografií. Každý si může stáhnout a nainstalovat KODI na Windows, Linux a OS X, jedná se totiž o free open-source aplikaci.

  Maceček Richard

  Maceček Richard Google Plus

  Zakladatel a tvůrce centerko.cz, šéfredaktor, miluje "Inteligentní" chytré domácnosti.

  Linux

  TELEGRAM

  Dnes se podíváme na mou oblíbenou komunikační službu TELEGRAM, a to konkrétně na OS Ubuntu-Mate 16.06 LTS.