Jako tradičně, každá verze Kodi dostala svůj krycí název, verze 17 není výjimkou. V případě této verze o jménu rozhodla veřejnost, kde většina hlasovala pro jméno Krypton.

Vývojáři jsou s tímto názvem spokojeni a věří, že se jméno perfektné hodí, vzhledem ke změnám, které Kodi v poslední době prodělalo. Zejména se jedná o změnu kódu, který byl v některých případech úplně rozebrán a znovu sestaven od základu.


Základní skiny Estuary a Estouchy

Dva nové základní skiny, Estuary pro běžné uživatele a Estouchy pro dotykové zařízení. Skiny byly kompletně přepracované a některé limitace, které tyto skiny doprovázely byly opraveny nebo alespoň vylepšeny. Jednou takovou limitací bylo kontextové menu (pravé kliknutí myší) nefungovalo na žádné položce zobrazené na domovské stránce. Menu je nyní možné zobrazit podobně jako v knihovním zobrazení.


Hudební knihovna

Vylepšený systém skenování štítků, rychlost procházení, více prostoru pro zobrazení a použití štítků.
Upravena je také manipulace s albumy a umělci přidáním role umělce (djmixer, skladatel, dirigent). Některé weby a soubory umožňují rozlišovat hudbu dle nálady namísto žánru, tato vlastnost je nyní podporována i v Kodi.


VideoPlayer

Nový VideoPlayer, který nahrazuje starý DVDPlayer. Vývojáři kompletně přepsali starý kód DVDPlayeru což nyní umožňuje lépe držet krok s moderními trendy v oblasti přehrávání videa. Změny probíhají většinou na pozadí a pro běžné uživatele nemusí být patrné.
Změny byly provedeny v oblasti video renderingu, hardwarové akcelerace, audio/video synchronizace a další.


Live TV a PVR (Personal Video Recorder)

PVRManager byl přepracován, cílem je aby co nejvíce PVR bylo poskytováno addony. Další vylepšení v této oblasti se týkají většinou okna nápovědy a časovačů. Časovače jsou nyní chytřejší, například při nastavení časovače pro natočení epizody, mužete nastavení použít pro natočení celé série.
Kanály mohou být seřazeny podle posledních sledovaných, takže vaše oblíbené kanály boudou vždy na vrcholu seznamu.


Addon pro herní ovladač

Funkce byla přepracována a je nyní dostupná ve formě addonu. Tato funkce je potřeba pro retro gaming program, který se možná dočká vydání v některé budoucí verzi KODI.


3dlut a jednoduché ICC provázání pro korekci barev

Vývojář laurimyllari přidal třídu ColorManager, která podporuje načítání souborů madVR 3DLUT a načítání ICC profilů obrazovky, jež vytváří zdrojové profily a spojuje je. Uživatelé toto mohou použít k opravě odezvy zobrazení u 3DLUT souborů, nebo emulovat další obrazovky s ICC profilem jejich vlastního zobrazení. Spojování profilů ICC je stále ve vývoji, ale funkční a ukazuje co se s ním dá dělat.


Čistější a jasnější sekce nastavení

Sekce nastavení byla přepracovaná s cílem udělat tuto sekci přátelštější pro nové i zaběhlé uživatele Kodi. Nově taky byla přidána funkce odkázat Kodi na nové zdroje médií.


Správa addonů

Addony, které prošly nedávnou aktualizací nebo instalací jsou nyní zobrazeny v seznamu v sekci pro Addony.

Při instalaci addonu z neznámeho zdroje se nyní zobrazí varovná hláška. Varování má informovat uživatele o možném negativním dopadu na systém. Varování lze potvrdit a dále se již zobrazovat nebude.

Jakub Strmeň

Jakub Strmeň

Spoluzakladatel a šéfredaktor, překladatel a miluje počítačové hry :-)

 • Komentáře nenalezeny
Powered by Komento

Reklama

Naše projekty

 • Sledujte náš youtube kanál

  Přihlášení

  Kdo je připojen

  Právě přítomno: 66 hostů a žádný člen

  Podpora

  Email: podpora@centerko.cz

  Android

  Recenze: BubbleUPnP

  Po testoch diaľkových ovládačov pre Kodi si predstavíme zaujímavú aplikáciu BubbleUPnP for DLNA / Chromecast. Aplikácia je výnimočná tým, že je určená nielen na ovládanie Kodi, ale slúži hlavne ako univerzálny prehrávač a streamovač z rôznych UPnP / DLNA zdrojov.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Windows

  [UPDATE] Aplikácie z Windows store: 1. mrRemote

  Po úvodnom článku o aplikáciách na diaľkové ovládanie z Windows store vám prinášame recenziu aplikácie mrRemote.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Mac OS

  KODI na OS X

  Z KODI se stal nejuniverzálnější systém pro přehrávání videí, hudby a fotografií. Každý si může stáhnout a nainstalovat KODI na Windows, Linux a OS X, jedná se totiž o free open-source aplikaci.

  Maceček Richard

  Maceček Richard Google Plus

  Zakladatel a tvůrce centerko.cz, šéfredaktor, miluje "Inteligentní" chytré domácnosti.

  Linux

  TELEGRAM

  Dnes se podíváme na mou oblíbenou komunikační službu TELEGRAM, a to konkrétně na OS Ubuntu-Mate 16.06 LTS.