Připravili jsme pro vás důležitý souhrn novinek ohledně nového webu a KODI. Chceme se vyjádřit k dnešní situaci a podpořit vás, naše věrné čtenáře. Věříme, že společně to zvládneme.

Děkujeme! Navštěvujete náš web denně a určitě jste si všimli, že se od nového roku na webu neobjevily nové články. Má to různé důvody a chceme vysvětlit, aby jste to pochopili a věřili nám a i nadále navštěvovali naši stránku. Věřte, pracujeme na tom a brzy přineseme nový obsah a nový web a služby.

Trochu historie

Náš web centerko je v provozu už 5 let a za ten čas prodělal mnoho změn. Jak šel čas měnil se i náš tým. Dnes se o chod webu starají bohužel jen 3 lidé, včetně mně. Náš web byl pro mně vždy jako koníček, volnočasová aktivita, dovolím si tvrdit, že stejné platí pro mé kolegy. Jednu dobu jsem tomu věnoval hodně času.
 
Dnes už je to jinak, člověk má stále málo času a více času stráví s rodinou, prací  atd. Minulý rok byl pro mně osobně velmi těžký a stále se potýkám s následky, ztráta velmi blízkého člověka je těžká.  Uvažoval jsem dlouho, zda-li to mám zmínit, ale patří to k životu a je občas dobré si uvědomit, né vše se točí jen kolem práce a zábavy. Rodina je důležitá. To je asi hlavní důvod proč jsem se nevěnoval centerku a kolegové měli “volno”.

Čas letí a i když to není lehké, musíme se věnovat našim blízkým a věcem co nás baví. Mně centerko a KODI baví. A právě proto jsem před lety založil komunitu KODI CZ/SK. Dnes, po zrušení sociální sítě Google+ máme komunitu roztříštěnou na různé sítě, nejvíce aktivní je Facebook.

Nyní je čas se znovu věnovat centerku a komunitě, změnit to, proto jsem pro vás přichystal pár novinek.

Centerko 2.0

Než se do toho pustím, tak s dovolením upozorním že my žádnou reklamu nemáme, kolem nás nejsou investoři a z tvorby neplyne žádný příjem. Vše pro vás děláme sami a ve volném čase.

Připravujeme pro vás nový web! To je první velká novinka. Víme moc dobře, že jsou naše stránky zastaralé a nepodporují nové technologie. Chceme to napravit, a proto jsme se rozhodli, že spustíme zcela nový web, s novým designem a novým obsahem. Samozřejmě naší hlavní tématikou bude stále KODI a výpočetní technologie. Ale chceme to rozšířit a dát vám lepší nástroje k tomu, aby jste se naučili tento skvělý multimediální program ovládat.

Připravujeme novou kategorii, která vás provede krok za krokem k tomu, aby jste ovládali KODI jako experti. Jednotlivé návody budou rozdělené podle náročnosti. Více vám zatím neprozradím, kdo si počká ten se dočká :-)

Další kategorie budou návody a interaktivní FAQ (často kladené otázky). Budou zahrnovat více otázek, podrobnější vypracované odpovědě a budou obsahovat odkazy na naše návody. Samozřejmě i návody dostanou svojí oddělenou kategorii. Přineseme nové témata o XBOX, PlayStation, Spotify, Raspberry Pi atd.

Náš web bude adaptivní a podle toho, na jakém zařízení jej budete prohlížet, se bude měnit vzhled a obsah. V základu bude responzivní a podporovat PWA (Progressive Web Apps).  A další moderní funkce, detaily nebudu dopředu slibovat ani popisovat. Jakmile bude web hotový, tak vám jej představíme, už nyní na něm ale aktivně pracujeme.

Aktuální stav webu a novinky v KODI

Momentálně chceme vydávat nové články, pokračovat v seriálu Plex a přinášet vám novinky o světe technologií a v neposlední řade psát o KODI.

Za uplynulý rok v KODI aktualizace přinesli hodně novinek, už vám chystáme nový článek který se brzy objeví na webu. Poslední verze KODI 18.6 je už k dispozicí a testuje se “nightly” verze KODI 18.7 a KODI 19, která nese název Matrix. Víte o tom, že s hercem Keanu Reeves už se točí nový díl Matrixu?

Rok 2020 - Koronavirus.

Víme, že situace kolem šíření nákazy Koronavirem (SARS-CoV-2) je stále komplikovanější. Proto chceme podpořit naše čtenáře, aby čas co strávíme doma byl příjemnější a rozhodli se, že budeme aktivněji vydávat články.

Závěrem vám chceme popřát hodně štěstí a zdraví, sílu, energii a brzké uzdravení těm, kteří jsou nemocní. Hlavně chceme vyzvat i naše čtenáře, aby byli v tuhle těžkou dobu podporou své rodině a dodrželi všechna opatření.

Společně to zvládneme!

Děkujeme,

Maceček Richard za tým centerko.cz

Maceček Richard

Maceček Richard Google Plus

Zakladatel a tvůrce centerko.cz, šéfredaktor, miluje "Inteligentní" chytré domácnosti.

 • Komentáře nenalezeny
Powered by Komento

Reklama

Naše projekty

 • Sledujte náš youtube kanál

  Přihlášení

  Kdo je připojen

  Právě přítomno: 42 hostů a žádný člen

  Podpora

  Email: podpora@centerko.cz

  Android

  Recenze: BubbleUPnP

  Po testoch diaľkových ovládačov pre Kodi si predstavíme zaujímavú aplikáciu BubbleUPnP for DLNA / Chromecast. Aplikácia je výnimočná tým, že je určená nielen na ovládanie Kodi, ale slúži hlavne ako univerzálny prehrávač a streamovač z rôznych UPnP / DLNA zdrojov.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Windows

  [UPDATE] Aplikácie z Windows store: 1. mrRemote

  Po úvodnom článku o aplikáciách na diaľkové ovládanie z Windows store vám prinášame recenziu aplikácie mrRemote.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Mac OS

  KODI na OS X

  Z KODI se stal nejuniverzálnější systém pro přehrávání videí, hudby a fotografií. Každý si může stáhnout a nainstalovat KODI na Windows, Linux a OS X, jedná se totiž o free open-source aplikaci.

  Maceček Richard

  Maceček Richard Google Plus

  Zakladatel a tvůrce centerko.cz, šéfredaktor, miluje "Inteligentní" chytré domácnosti.

  Linux

  TELEGRAM

  Dnes se podíváme na mou oblíbenou komunikační službu TELEGRAM, a to konkrétně na OS Ubuntu-Mate 16.06 LTS.