Autoři mediálního centra Kodi se opět dostali do křížku s uživateli neoficiálních zařízení s předinstalovaným softwarem KODI.

Níže jsem se pro vás co nejlépe pokusil přeložit oficiální zprávu. Čtěte anglicky na kodi.tv nebo česky níže.

"Problémy s filmy, seriály, sportovními pořady, IPTV streamy zdarma?"

Z důvodu nedávné právní akce proti webovým stránkám a skladištím addonů propagujícím pirátský mediální obsah, mohly některé z nich ukončit provoz. To má za následek zvyšující se počet uživatelů na našich fórech a sociálních stránkách, jež si stěžují na nefunkční "Kodi Box".

Tým Kodi (neplacení dobrovolníci, kdo vytvářejí Kodi a spravují jméno/značku Kodi z lásky, ne pro peníze) nikdy žádný "Kodi Box" nevyrobil a neposkytuje mediální obsah. Lidé, kteří prodávali "plně vybavené" zařízení na Amazon, eBay, Facebook atd., nebo poskytují služby "IPTV streaming" neuvěřitelného množství filmů, seriálů, sportovních pořadů a jíné, za neuvěřitelně nízké ceny, nejsou součástí projektu Kodi. Jsou to kriminálnící vynášející na pirátství.

Kriminálníci prodávající "Pirátské boxy" jsou podporování ekosystémem "Kodi novinky, rady a tipy" propagujícím služby a "ten nejlepší Kodi addon" (pro pirátký/kradený obsah) a YouTube klauny, kteří vypouští nekonečný proud žvástů, které vytváří #fakenews. Tyto stránky neexistují proto, protože by jejich provozovatelé byli zarytí fanoušci Kodi co chtějí pomoci komunitě. Existují, protože jejich provozovatelé jsou zarytí fanoušci zisku z reklamy. Zdali jsou také kriminálníci, musejí rozhodnout místní zákanodárci, je však patrné, že přežívají a vydělávají na pirátství.

Budete-li psát na našich fórech nebo sociálních kanálech o pirátském addonu nebo streamovací službě, která nefunguje, NEOČEKÁVEJTE soucit, ani podporu. Je nám to jedno. Zajímáme se méně, než nezajímáme. Nezajímáme se vůbec. A k odvrácení oblíbeného komentáře, pokud uživatelská základna spadne o mnoho procent, díky vymizení pirátských služeb, s tím se spokojíme. Kodi je tu od roku 2002 a kvůli tomuto úbytku nezmizíme (tak jako piráti). Život bude tišší, méně času stráveného na samozvaných kňouralech znamená více času pro psaní skvělého kódu a zábavy. S tím se také spokojíme.

Volání ke všem autorům legálních addonů!

Pokud máte dost pochybných poskytovatelů repositářů a chcete váš legální addon osvobodit od pirátské nákazy, prosím přijďte si promluvit. Tým Kodi vám chce pomoci s publikací v oficiálním Kodi repositáři, kde jsou addony dostupné pro všechny Kodi uživatele. V minulosti jsme byli trošku pomalí ve schvalování změn a kritičtí ohledňe kódu. Pro podání kódu jsou stále platná určitá pravidla, ale míříme na publikaci aktualizací do 24 hodin a účelem kontroly kódu je poučit, ne potrestat. V nedávných měsících jsme vyjasnili proces podání kódu a pozvali několik autorů populárních addonů, aby se přidali k týmu Kodi, nebo na Slack, pro zlepšení komunikace a spolupráce. Pokud máte legální addon, který potřebuje trvalý domov, promluvme si.

Jakub Strmeň

Jakub Strmeň

Spoluzakladatel a šéfredaktor, překladatel a miluje počítačové hry :-)

 • Komentáře nenalezeny
Powered by Komento

Reklama

Naše projekty

 • Sledujte náš youtube kanál

  Přihlášení

  Kdo je připojen

  Právě přítomno: 5 hostů a žádný člen

  Podpora

  Email: podpora@centerko.cz

  Poslední komentáře

  Maceček Richard - Komentováno na Dnes bylo představeno nové Ras... v Joomla Article
  Skvělé, už to máme objednáno. Určitě to otestujeme :-)

  Android

  Recenze: BubbleUPnP

  Po testoch diaľkových ovládačov pre Kodi si predstavíme zaujímavú aplikáciu BubbleUPnP for DLNA / Chromecast. Aplikácia je výnimočná tým, že je určená nielen na ovládanie Kodi, ale slúži hlavne ako univerzálny prehrávač a streamovač z rôznych UPnP / DLNA zdrojov.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Windows

  [UPDATE] Aplikácie z Windows store: 1. mrRemote

  Po úvodnom článku o aplikáciách na diaľkové ovládanie z Windows store vám prinášame recenziu aplikácie mrRemote.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Mac OS

  KODI na OS X

  Z KODI se stal nejuniverzálnější systém pro přehrávání videí, hudby a fotografií. Každý si může stáhnout a nainstalovat KODI na Windows, Linux a OS X, jedná se totiž o free open-source aplikaci.

  Maceček Richard

  Maceček Richard Google Plus

  Zakladatel a tvůrce centerko.cz, šéfredaktor, miluje "Inteligentní" chytré domácnosti.

  Linux

  TELEGRAM

  Dnes se podíváme na mou oblíbenou komunikační službu TELEGRAM, a to konkrétně na OS Ubuntu-Mate 16.06 LTS.