1. února byla vypuštěna finální verze Kodi 17 Krypton. Krypton s sebou přináší mnohá vylepšení v oblasti uživatelského rozhraní, sekce nastavení, přehrávání videa a hudby a v neposlední řadě také PVR. O novinkách a změnách jsme Vás průběžně informovali v průběhu vývoje.

Nový vzhled

Uživatelské rozhraní Kodi prošlo obrovskou změnou v Kodi 17.0. Nový základní skin Estuary byl speciálně upraven pro naše domácí obrazovky, dotykové zařízení mají nový dotykově ovládaný skin Estouchy. Kodi 17 také navrátilo nové základní webové rozhraní s názvem Chronus2.

Audio a video

Video engine prochází vícefázovým přepisem kódu a Kodi 17 přináší další várku změn a vylepšení zejména ve stabilitě, audio/video synchronizaci, přepínání obnovovací frekvence a dekódování a enkódování videa na všech platformách. Nové input stream addony rozšiřují podporu streamovacích protokolů, jako například RTMP, MPEG-DASH, SmoothStream a NXMSL. Další novinou je DVD přehrávání s hardwarovou akcelerací, OpenGL dithering pro převádění barev. Kodi na Linuxu může nyní používat 3DLUT a jednoduché ICC profily ke korekci barev displejů.

Hudba

V oblasti hudby jde především o vylepšení práce se štítky (tagy), podpora třídění hudby dle nálady, nebo role umělce. Zlepšena byla také rychlost procházení rozsáhlých knihoven.

Live TV a PVR

Změny v uživatelském rozhraní zavedením tzv. Widgetů pro zobrazení nedávných nahrávek a naposledy hraných kanálů na domovské obrazovce. Možnost výběru zobrazení pomocníka PVR nebo okna kanálu při zapnutí Kodi. Kanály se dají nově řadit podle posledního hraného. TV a Rádio nahrávky jsou nyní zobrazeny v odlišných oknech. Plánování nahrávání bylo kompletně přepsáno, výsledkem jsou časovače a pravidla pro časovače nyní nově zobrazeny v odlišných oknech a možnosti okamžitého nahrávání lze nastavit dle vlastních potřeb. Více než 15 PVR addonů bylo aktualizováno, včetně VDR VNSI, Tvheadend, HDHomeRun, Enigma2 a MythTV

Android

Kodi 17 nyní splňuje standard s oficiální Android Audio API a vyžaduje Android verze 5.0 nebo vyšší. DTS-HD, DTS-X, Dolby TrueHD, a Dolby ATMOS passthrough jsou nyní podporovány na zařízeních s implementací AudioTrack v23 a vyšší. Podpora 4K videa a vylepšení v přepínání obnovovací frekvence a přehrávání HEVC, VC-1 / WMV 9, a VP9 na zařízeních, jejichž hadrware to umožňuje.

Windows

Kodi 17 je první verze Kodi dostupná také z Windows Store. Verze v obchodě je 32 bitová zabalena v UWP pro instalaci na Windows 10. Běžný instalační soubor je stále dostupný v sekci download.

KODI 17 Release Candidate 3

[NOVINKY] KODI 17 Release Candidate 1

KODI 17 Beta 6 souhrn novinek

KODI 17 Beta 5 souhrn novinek

Novinky z KODI 17 "Krypton"

 

Jakub Strmeň

Jakub Strmeň

Spoluzakladatel a šéfredaktor, překladatel a miluje počítačové hry :-)

 • Komentáře nenalezeny
Powered by Komento

Reklama

Naše projekty

 • Sledujte náš youtube kanál

  Přihlášení

  Kdo je připojen

  Právě přítomno: 11 hostů a žádný člen

  Podpora

  Email: podpora@centerko.cz

  Poslední komentáře

  Maceček Richard - Komentováno na Dnes bylo představeno nové Ras... v Joomla Article
  Skvělé, už to máme objednáno. Určitě to otestujeme :-)

  Android

  Recenze: BubbleUPnP

  Po testoch diaľkových ovládačov pre Kodi si predstavíme zaujímavú aplikáciu BubbleUPnP for DLNA / Chromecast. Aplikácia je výnimočná tým, že je určená nielen na ovládanie Kodi, ale slúži hlavne ako univerzálny prehrávač a streamovač z rôznych UPnP / DLNA zdrojov.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Windows

  [UPDATE] Aplikácie z Windows store: 1. mrRemote

  Po úvodnom článku o aplikáciách na diaľkové ovládanie z Windows store vám prinášame recenziu aplikácie mrRemote.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Mac OS

  KODI na OS X

  Z KODI se stal nejuniverzálnější systém pro přehrávání videí, hudby a fotografií. Každý si může stáhnout a nainstalovat KODI na Windows, Linux a OS X, jedná se totiž o free open-source aplikaci.

  Maceček Richard

  Maceček Richard Google Plus

  Zakladatel a tvůrce centerko.cz, šéfredaktor, miluje "Inteligentní" chytré domácnosti.

  Linux

  TELEGRAM

  Dnes se podíváme na mou oblíbenou komunikační službu TELEGRAM, a to konkrétně na OS Ubuntu-Mate 16.06 LTS.