Vážení čtenáři. Dovolte nám na začátek, jménem celého týmu Centerko.cz poděkovat za přízeň a zároveň Vám přejeme hodně zdraví, štěstí a bezcovidový příští rok 2021.

Dále bychom chtěli poděkovat všem našim autorům a přispěvatelům, kteří se podílejí na tvorbě obsahu našeho webu a pomáhají ho tak udržet při životě. Doufáme, že i příští rok nás budete číst, těšíme se na Vás.

Rok 2020 byl těžký pro nás všechny, doufáme že další rok bude bez covidu a bez větších omezení a všichni budeme hlavně zdraví. Ale je čas se nedívat do minulostí ale podívat se na budoucnost. Co vše přinese rok 2021 nevíme, ale co určitě víme jsou dvě důležité věci. Jedna je nový web, druhá je nová verze KODI 19 Matrix. Proto jsme pro Vám připravili krátký souhrn novinek o budoucnosti 😊

KODI 19 Matrix finální verze v roce 2021.

Na konci roku, 29-30 prosince v německém Lipsku, se měla konat konference rc3.world (Remote Chaos Experience), kde někteří členové týmu KODI vystupovali virtuálně. Vše bylo možné sledovat online na YouTube kanále.

Tým KODI v rámci prezentace ukázal novinky, na které můžeme se těšit ve verzi 19. Finální verze KODI 19 se určitě dočkáme na začátku roku 2021. Už v lednu se dočkáme další verzi a v dalších měsících (někdy na jaro) bude k dispozici na stažení hotová verze KODI 19 - Matrix. Souhrn novinek z konferenci o KODI 19 Vám přineseme v dalším článku.

Kodi 19.x Matrix beta 1

Nový web centerko 2.0

O našem webu jsem Vám už psal jednou, kde jsem napsal i důvody proč jsem věnoval tak málo času centerku a komunitě.

Co přinese rok 2020, budoucnost webu a KODI. Společně to zvládneme!

To chci změnit a proto Vám přineseme nový web, s přepracovaným designem a novými technologiemi, hlavně novým obsahem. Napíšu Vám tady souhrn novinek, na kterých pracujeme a přineseme na nový web.

Uvědomili jsme si, že když chceme náš web posunout, musíme se věnovat víc technologiím, ne jenom psát o KODI. Nebojte se, o novinkách v KODI Vás budeme nadále informovat, ale budou i nová témata. A připravili jsme pro Vás i nové kategorie. Nové kategorie jsou:

Krok za krokem - jsou to články od A do Z, které obsahují návody od stažení, instalaci, první nastavení až po vytváření uživatelských účtů, správa knihoven až po programováni. Jsou rozděleny do různých úrovní od začínajících až po pokročilých.

FAQ – najdete odpovědi na nejčastější otázky, FAQ jsme spravili moderním způsobem

Wiki – vysvětlení pojmů, slovíček, například, XML, DLNA, UPnP, Python, SMB, NAS, TCP, IP, LAN, ZigBee atd.

Návody – tato kategorie po novém bude obsahovat nejenom návody ohledně KODI, ale o jiných technologiích, pro Windows, Linux, iOS, Android, KODI, Plex, Emby, Raspberry atd.


Nové témata nebudu rozebírat, je jich více, jen napíšu o třech hlavních, které budu mít vetší vliv na obsah webu.

Chytrý („inteligentní“) dům/domácnost – Ano, mluvíme o smart domácnosti jak hodně médii a firem nazývá za poslední rok. My si trochu ujasníme, co to vlastně je a jak funguje, máme jiní názor nato a čekejte, že to bude jiné než jinde. Nejenom články přineseme, ale přineseme praktické návody a rady pro Vás.

Raspberry Pi – Malinový počítač, který vlastní hodně lidí a hodně se o něm mluví. My Vám přineseme nové návody a rady ohledně tohoto malého počítače.

XBOX – vybrali jsme tuhle konzoli a platformu z důvodu možností jeho integrace do chytré domácnosti a KODI je, co rozhodovalo a druhá věc je i to že to vlastníme. Ne že by PlayStation od Sony byl by špatný nebo neměli rádi, nemá také možnosti jako Xbox.

To jsou nejdůležitější novinky a témata co přinese nový web a KODI. Doufáme líbili se vám novinky. Dejte nám vědět komentářích nebo na sociálních sítích. Děkujeme!

PF 2021 přeje Richard Maceček jménem celého týmu Centerko.cz

Maceček Richard

Maceček Richard Google Plus

Zakladatel a tvůrce centerko.cz, šéfredaktor, miluje "Inteligentní" chytré domácnosti.

Reklama

Naše projekty

 • Sledujte náš youtube kanál

  Přihlášení

  Kdo je připojen

  Právě přítomno: 23 hostů a žádný člen

  Podpora

  Email: podpora@centerko.cz

  Android

  Recenze: BubbleUPnP

  Po testoch diaľkových ovládačov pre Kodi si predstavíme zaujímavú aplikáciu BubbleUPnP for DLNA / Chromecast. Aplikácia je výnimočná tým, že je určená nielen na ovládanie Kodi, ale slúži hlavne ako univerzálny prehrávač a streamovač z rôznych UPnP / DLNA zdrojov.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Windows

  [UPDATE] Aplikácie z Windows store: 1. mrRemote

  Po úvodnom článku o aplikáciách na diaľkové ovládanie z Windows store vám prinášame recenziu aplikácie mrRemote.

  Július Antal

  Július Antal

  Občasný prispievateľ, užívateľ androidu a tester aplikácii.

  Mac OS

  KODI na OS X

  Z KODI se stal nejuniverzálnější systém pro přehrávání videí, hudby a fotografií. Každý si může stáhnout a nainstalovat KODI na Windows, Linux a OS X, jedná se totiž o free open-source aplikaci.

  Maceček Richard

  Maceček Richard Google Plus

  Zakladatel a tvůrce centerko.cz, šéfredaktor, miluje "Inteligentní" chytré domácnosti.

  Linux

  TELEGRAM

  Dnes se podíváme na mou oblíbenou komunikační službu TELEGRAM, a to konkrétně na OS Ubuntu-Mate 16.06 LTS.